Małe i tanie kasy fiskalne Lublin, Łódź dla prawników
No Data

Powiernictwo inwestycyjne

Powiernictwo inwestycyjne

Post by relatedRelated post

Powiernictwo inwestycyjne (9)Powiernictwo inwestycyjne – inaczej zastępstwo – to bardzo ważna kwestia, która wymaga podpisania umowy z inwestorem oraz doskonale przemyślanego planu. Istnieją dwa rodzaje umów – zastępstwa – powiernicza oraz pełnomocnicza.
Cechy powiernictwa to między innymi:
zawieranie kontraktów ważnych w drodze do realizacji zlecenia przez inwestora zastępczego, płatności należności kontrahentom – w tym także wystawiania faktur, jak również ogólne działanie na rachunek zlecającego powiernictwo.
Warto podkreślić jednak, że inwestor bezpośredni nie odpowiada wówczas za terminowość, a także spełnianie wszelkich świadczeń i dostarczanie przeróżnych dokumentacji.
To właśnie inwestor zastępczy zajmuje się wszelakimi sprawami, a także dochodzi danych roszczeń oraz – co najważniejsze – przenosi na inwestora bezpośredniego wszystkie uprawnienia wynikające z zawartych wcześniej kontraktów, tak by w późniejszym czasie inwestor bezpośredni mógł dochodzić roszczeń na rzecz odszkodowania oraz z tytułu rękojmi.

Ciekawe artykuły o gospodarce:

Powiernictwo inwestycyjne
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)
About

Frazy kluczowe: Fotodepilacja Żary, balayage kraków, Szamba Betonowe Brzozów, ra nails lakier hybrydowy, kawitacja kielce, certyfikat flange fitter, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Stojaki na ulotki - Brooklyn, Vademecum elektryka SEP, Szamba Betonowe Piaseczno, kostka fakturowana producent